Νέα με νόημα.........απο όλη την Ελλάδα και όλο τον κόσμο

Με τέσσερα πανελλήνια μετάλλια εκ των οποίων ένα χρυσό επέστρεψε ο Πυγμαχικός Σύλλογος Αγρινίου !!!

Με 5 αθλητές συμμετείχε ο
Πυγμαχικός Σύλλογος Αγρινίου στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Νέων/Νεανίδων - Under 22 Ανδρών/ Γυναικών που

διεξήχθησαν απο τις 22 εως και 27 Σεπτεμβρίου στην Αρτα ! (+Μπιτχαβας)

Ακόμη μία εξαιρετική εμφάνιση  του Πυγμαχικού Συλλόγου Αγρινίου (Unbroken Gym)  είχαμε  οπου με τον προποννητή Δημήτρη Ευαγγελίου διακρίθηκαν οι παρακάτω αθλητές στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων και under 22 Ανδρών.

Πρωταθλητής στην κατηγορία των 86 Kg αναδείχθηκε ο πυγμάχος Κωνσταντίνος Ράπτης και το αργυρό στην κατηγορία των 60 κιλών απονεμήθηκε στον Παναγιώτη Μπιτχαβά. Επίσης αργυρό στην κατηγορία των 67 κιλών κατέκτησε ο Δημήτρης Μουρτζιάπης ενώ ο Αναστάσης Καρανίκας πήρε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία 57 κιλών Νέων.

Αξιόλογος λοιπόν ο σύλλογος  καθώς και τα στελέχη του που μας κανουν υπερήφανους με τις επιτυχίες αλλα και με την κοινωνική προσφορά!!!